iyimi boyle bilgi sitesi

En İyi Çocuk Dergileri

Güncel Bilgiler 29 Haziran 2016
En İyi Çocuk Dergileri

Çocuklar için eğlenceli ve faydalı dergiler için bazı önerilerde bulunabiliriz. Listede Türkiye’de çıkan tüm dergiler mevcut. Bu dergilerden en güzeli hangisi diye sorarsanız ben Bilim çocuk dergisini beğeniyorum. Çocuğum bu dergiyi severek takip ediyor. Bunların dışında TRT Çocuk, Meraklı Minik dergileri de çok güzel. Öğretici ve eğlendirici bu dergiler çocukların bilime bakış açısını güçlendiriyor. Ülkemizde birçok çocuk dergisi bulmak mümkün. Sizlerde çocuklarınıza aldığınız ve beğendiğiniz çocuk dergilerini yorum olarak yazarak listemize katkıda bulunabilirsiniz.

Bilim Çocuk Dergisi: TÜBİTAK yayınlarından çıkan bilim çocuk dergisi, çocuklar için uzay, doğa ve hayvanlar hakkında birçok bilgi sunuyor. 7 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan derginin eklerinde, oyunlar da yer alıyor.

TRT Çocuk Dergisi: Minik okuyucuların Köstebekgiller, Muhteşem Mualla, Tarık’ın Mikrofonu gibi kendine özgü karakterlerin maceraları, araştırmaları ve oyunlarına eşlik edebileceği bir çocuk dergisi. Televizyonda izlediğiniz çizgi karakterlerin perde arkasını da dergide bulmak mümkün.

National Geographic Kids Türkiye: Tüm dünyada satışı yapılan bu dergi, 7-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. İçeriğinde yaban hayatı, hayvanlar alemi, coğrafya, tarih, bilim, teknoloji ve sinema gibi konular var.

Meraklı Minik Dergisi: TÜBİTAK yayınlarından çıkan çocuk dergisi Meraklı Minik, 3 ve üzeri yaşlardaki çocuklar için uygun. İçeriğinde fotoğraflar, çizimler, eğlenceli etkinlikler bulunuyor.

Atlas Çocuk Dergisi: Çocukların hem tatilde dünyayı tanımalarını hem de yeni bilgiler öğrenmelerini sağlayan eğlenceli bir dergi Atlas Çocuk. Çevresine duyarlı, birlikte yaşadığı canlıları ve doğanın bütününü keşfeden 8-12 yaş arası tüm okul çağı çocukları için uygun

Araştırmacı Çocuk Dergisi: 8 – 12 yaş grubu okuyucularına yönelik hazırlanan ve bilimsel düşünmeyi destekleyen, üç aylık eğlenceli bir dergi. Derginin amacı; çocukların araştırmaya başlamalarını sağlayacak yaratıcı fikirlere ve etkinliklere yer vermek.

Altın Çocuk Dergisi
Ana Okulu Dergisi
Beyaz Bulut Dergisi
Birdirbir Dergisi
Bizim Bahçe Dergisi
Bon Bon Kids Dergisi
Can Kardeş Dergisi
Çocuksu Dergisi
Diyanet Çocuk Dergisi
Ebe Sobe Dergisi
Gonca Dergisi
İnzar Çocuk Dergisi
İyilik Postanesi Dergisi
Logilife Kids Dergisi
Milliyet Kardeş Dergisi
Mobidik Dergisi
NG Kids Dergisi
Öncü Çocuk Dergisi
Rüzgargülü Dergisi
Sincap Dergisi
Somuncu Dergisi
Şirin Kalem Dergisi
Tolga Abi Dergisi
Türkiye Çocuk Dergisi
Ümit Dergisi

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Defno 3 Nisan 2017

Gizel degil