iyimi boyle bilgi sitesi

En Güzel Mini Kore Dizileri

Tv-Magazin 22 Ekim 2021
En Güzel Mini Kore Dizileri

Dünya genelinde en çok sevilen dizilerin başında Kore dizileri geliyor. Özellikle konuları ve oyuncuların yetenekleriyle her geçen gün daha çok kişi Kore dizileriyle tanışıyor. Bu yazımızda izleyiciler arasında en çok sevilen Mini Kore dizilerini sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerde yorumlarınız ile beğendiğiniz Mini Kore Dizilerini paylaşabilirsiniz.

En Çok Sevilen 5 Mini Kore Dizisi

1- Squid Game (2021) Kore Dizisi: Netflix de en çok izlenen dizi alanında rekorlar kırdı. Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Greg Chun, Gong Yoo ve Stephen Fu gibi oyuncuların rol aldığı dizi 2021 yılının en çok sevilen Netflix dizilerinden biri oldu. Günümüz kapitalist sistemi eleştiren ve fakir borçlu insanların ölüme mücadelesini anlatan müthiş bir dizi.

Türü: Gerilim ve korku
Bölüm Sayısı: 9 Bölüm
IMDb Puanı: 8,2

Squid Game KonusuSquid Game Konusu: Lee Jung-jae dizide Seong Gi-hun karakterini canlandırıyor. Seong Gi-hun kızını çok seven ama ona babalık yapamayacak kadar fakir ve borçlu biridir. Eşi ile boşanmıştır ve eşi ise başka bir adamla evlenmiş ve kızını da eşi yanına almıştır. Seong Gi-hun borç batağında mücadele ederken önüne çok büyük miktarda para kazanma şansı çıkar. Bu bir oyundur. Bu oyunda elenen ölür. Oyunda tüm bölümleri sağ olarak geçmeyi başaran büyük ödülü kazanır. Bu oyunu kazanmak için hayatını ortaya koymak zorundadır. 486 oyuncu bu ölümcül oyuna katılır ve ölümüne mücadele başlar.

2- Gobaekbubu (Confession Couple) Kore Dizisi: Son Ho-jun ve Jang Na-ra’nın başrol oynadığı 2017 Güney Kore televizyon dizisidir. 13 Ekim 2017’de prömiyer yaptı ve her Cuma ve Cumartesi saat 23:00’te KBS2’de yayınlandı.

Türü: Fantastik, dram, romantik
Bölüm sayısı: 12
Bölüm süresi: 60dk
IMDb Puanı: 7.8

Gobaekbubu Konusu: Genç yaşta evlenen ve 18 yıllık bu evlilikten pişmanlık duymaya başlayan Choi Ban Doo ve Ma Jin Joo, garip bir şekilde zamanda geri giderek tanışmalarının öncesine ışınlanır.

3- Wednesday 3:30 PM Kore dizisi: Dizide Lee Hong-bin, Jin Ki-joo ve Ahn Bo-Hyun rol alıyor. Romantik ve komedi türünde kısa 10 bölümlük bir Kore dizisi arıyorsanız bu güzel diziyi size önerebiliriz.

Türü: Komedi, Romantik
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2017
IMDb Puanı: 7,2

Wednesday 3:30 PM Konusu: Sun Eun-Woo ismindeki genç ve güzel bir kızın, çocukluk arkadaşı Yoon Jae-Won ile kafa kafaya vererek eski erkek arkadaşını tekrar elde etmeye çalışmasını eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

4- My Secret Romance Kore Dizisi: Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız akıcı güzel bir mini Kore dizisi arıyorsanız My Secret Romance Kore dizisi tam size göre bir Kore dizisidir. 13 bölümden oluşan Kore dizisinde Ji-eun Song, Sung Hoon ve Jae-young Kim gibi sevilen Koreli oyuncular rol alıyor.

Türü: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 13 Bölüm
Bölüm Süresi:  40 dakika
IMDb Puanı: 7,2

My Secret Romance konusu: Dizide, Jin – wook ve Yoo – mi, Gangwon do isimli tatil yerinde buluşur. Jin – wook ve Yoo – mi arasında birçok yanlış anlaşılma yaşanır. Bu arada Yoo – Mi, Jin – wook’un naif ve zeki kişiliğinden büyülenir. Jin – wook ve Yoo – mi geceyi bir şekilde birlikte geçirir. Ancak Yoo – mi’nin sabah aniden ortadan kaybolmasıyla Jin – Wook derin bir şaşkınlık ve acı içinde kalır. 3 yıl sonra Yoo – mi, Jin – Wook’un çalıştığı şirket kafeteryasında beslenme uzmanı olarak işe başladığında ikisi tekrar karşılaşır. O günü ve hissettikleri aşkı unutamayan bu çift, duygularıyla savaşırken birbirlerini tanımıyormuş gibi davranır.

5- Falling or Challenge (Falling for Do Jeon) Kore Dizisi: Güney Koreli aktris Kim So-eun ve Exo üyesi Xiumin başrolleri paylaşmaktadır. 2015 yılının en çok izlenen web draması olmuştur.

Türü: Komedi, Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 6 Bölüm
IMDb Puanı: 6,2

Falling or Challeng Konusu: Bir hobi kulübü olan One Plus’ın sahibi Ban Ha Na (Kim So Eun) ve hayallerini kovalamak için var gücüyle zorluklarla yüzleşen Na Do Jeon’un (Kim Min – Seok) hikayesi. Eğlenceli bir dizi keyfi için öneririz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.