iyimi boyle bilgi sitesi

En Güzel Animasyon Filmler

Tv-Magazin 19 Temmuz 2015
En Güzel Animasyon Filmler

Animasyon filmler küçük çocukların ilgisini çektiği kadar büyüklerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır. Son yıllarda 3D teknolojisi sayesinde, 3 boyutlu mükemmel animasyon filmler yapılmaktadır. 3 boyutlu film teknolojisi ile animasyon filmlerin ses ve görüntü kalitesi daha da artmıştır. Animasyon filmlerin en büyük avantajı ise, hayal edeceğiniz herhangi bir konuda film yapabilmenize imkan vermesidir. Bu yazımızda ailece izleyebileceğiniz en güzel animasyonların bir listesini yapacağız. En iyi animasyon filmler listemiz, İMDB sıralamasından ve izleyici yorumlarından faydalanarak hazırlanmıştır.

yukari-bak1– Up: Animasyon filmi Türkçe ismi ile Yukarı Bak listenin 1.sırasını fazlasıyla hak ediyor. İmdb Puanı 8.6 olan Yukarı Bak animasyon filminin konusundan biraz bahsedelim. Genç Carl Fredricksen son derece utangaç ve sessiz bir çocuktur. Carl, ünlü kaşif Charles F. Muntz’a aşırı derece hayrandır. Muntz’un, Güney Amerika’daki Cennet Şelalelerinde bulduğunu iddia ettiği devasa kuşun sahte iskeletini üretmekle suçlandığını öğrenince çok üzülür. Muntz oraya gidip onun canlısını yakalamadan dönmemeye yemin etmiştir. Bundan sonrasını anlatmayalım heyecanı kaçmasın. Son derede kaliteli bir animasyon film olan “Yukarı Bak” filmini mutlaka izlemenizi öneririz.

2Wall E: Yönetmenliğini Andrew Stanton’un yaptığı süper bir animasyon filmidir. İmdb Puanı 8.6 olan animasyonda mahvedilmiş, kirli ve kuru bir dünyada hikaye başlar. Aslında bu hikaye insanoğlu doğayı kirletmeye devam ederse başımıza gelebilecek bir hikayedir. Hikayede yüzyıllar önce tüm insanlar doğayı tamamen tahrip etmiştir. Dünya artık yaşanamayacak bir gezegen haline gelmiştir. İnsanlar, BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile dünyayı terk etmiştir. Wall E dünyayı temizlemek için üretilmiş bir robottur. İnsanlar dünyayı terk ederken tüm robotları kapatmışlardır; ama bir robot hariç. Bu robot Wall E’dir. Dünyada tek başına kalan Wall E yüzyıllar boyunca koskoca gezegende tek başına dolaşır. Bu animasyon filmi izlemediyseniz, aileniz ile birlikte mutlaka izlemenizi öneririz.

3– Toy Story 3: Oyuncak Hikayesi 3 animasyon filmi listemize 3. sıradan giriyor. Oyuncak Hikayesi’nin ilk bölümlerini izlemeden bu bölümü izlemeyin. Birbiriyle bağlantılı olduğu için anlaşılması zor olabilir. Zaten bu animasyonun tüm serisi gerçekten çok güzel. İmdb Puanı 8.6 olan animasyonda Woody ve Buzz, sahipleri Andy”nin günün birinde büyüyeceğini kabullenmiş durumdadır. Ama o gün geldiğinde ne yapacakları konusunu hiç düşünmemişlerdir. “Oyuncak Hikayesi” serisinin üçüncü bölümünde Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanmaktadır; sadık oyuncakları ise belirsiz gelecekleri yüzünden endişe içinde kalır.  Toy Story 1,  Toy Story 2,  Toy Story 3 serisini izlemenizi tavsiye ederiz.

4– Despicable Me: “Çılgın Hırsız” ismi ile ülkemizde gösterime giren ve kısa sürede çok sevilen animasyonlardan biridir. Yönetmenliğini Pierre Coffin,  Chris Renaud,  Sergio Pablos yapmıştır. Renkli ve güler yüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız ama en çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın tek uydusu olan Ay’ı çalmaya karar vermiştir.
Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli Gru ile karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler. Bundan sonrasını anlatmayalım isterseniz, heyecanı kaçmasın. Bu arada söylemeyi unutmuşuz, Çılgın Hırsız animasyon filminin İmdb Puanı 8.6′ dır

Wall-E5– Sen to Chihiro no kamikakushi: Türkçe ismi “Ruhların Kaçışı” olan animasyon filminin İmdb Puanı 8.6‘ dır. Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2003 yılında ‘Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi’ Oscarı kazanan Japon anime filmidir. Birçok ödül kazanan film, aynı zamanda Oscar kazanan ilk animedir. Mutlaka izlenmesi gereken ödüllü bir animasyon filmidir.

6– The Lion King: “Aslan Kral” animasyon filmi dünya genelinde en çok izlenen animasyon filmlerinden biridir. Simba, kral Mufasa’nın oğlu ve krallığının varisidir. Mufasa, kardeşi Scar’ın kurduğu hain tuzak sonucu ölür ama Scar bunun Simba’nın suçu olduğunu söyler. Vicdan azabı duyan Simba da hükmetmesi gereken Pride Land ülkesinden ayrılır. Ormanda arkadaş olduğu Timon ve Pumbaa sayesinde hakuna matata felsefesini öğrenir. Birgün eski arkadaşı Nala ile karşılaşması sonucu sorumluluklarını hatırlar ve yaşam zincirindeki yerini almak için hemen bir karar vermesi gerektiğini anlar. Aslan Kral animasyon filminin İmdb Puanı 8.5′ dir.

7– Kung Fu Panda: Panda ayısı Po, Çin’deki Barış Vadisi’nde ucuz bir restoranda garson olarak çalışmaktadır. Kung fu hayranı olan panda, vücudunun şekli son derece hantal ve kassız olduğu için kung fu dövüş sanatını bir türlü en iyi şekilde öğrenemez ve uygulayamaz. Panda, Çin’deki hayvanların en tembel olanıdır. Ama barış vadisini büyük tehlikeler beklemektedir. Barış vadisini savunmak gerekmektedir. Ancak vadiyi kimse savunamaz. Tek bir umut vardır. Bu umudun ismi ‘seçilmiş kimse’dir. Peki kimdir ‘seçilmiş kimse’ diye düşünüyorsanız, hemen söyleyelim: vadideki en tembel ve beceriksiz olan panda ayımızdır. Bu durum karşısında herkes çok şaşırır. Gereken işareti bu uyuşuk panda ayısının taşıdığını gören dövüş sanatı ustaları ise tam bir şok geçirir. Ancak çok fazla zaman kaybetmeden, ne yapıp edip, bu kibar ve tembel Panda ayısını, bir kung fu savaşçısına dönüştürmekten başka çareleri de yoktur. Süper görsel efektleri ile Kung Fu Panda animasyonu izlenmesi gereken animasyonlar listenizde mutlaka bulunmalıdır. Kung Fu Panda animasyon filminin İmdb Puanı 8.5′ dir.

Toy Story 38– The Incredibles: Türkçe ismi ile” İnanılmaz Aile” animasyon filminin İmdb Puanı 8.5′ dir. Bir zamanların en büyük süper kahramanlarından biri olan sevgili Bob Parr, Mr. Incredible ismiyle tanınmaktadır. İnsanları kurtaran ve kötülüklerle savaşan Bob, bir gün bu işlerden elini ayağını çeker. Bundan sonrası anlatırsak heyecanı kaçabilir. Bu yüzden anlatmıyoruz, sadece izlemenizi öneriyoruz.

9Ratatouille: Yönetmenliğini ünlü aktör Brad Bird yapmıştır. Ramy adındaki bir fare, ailesinin tüm itirazlarına rağmen bir fare olarak yapılması imkansız olan büyük bir Fransız aşçı olma hayalleri kuruyor. Komik ve eğlenceli bir animasyon olan Ratatouille (Rotatuy) animasyon filminin İmdb Puanı 8.5′ dir.

Kung Fu Panda10– How To Train Your Dragon: Türkçe ismi “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” olan  animasyon filminin İmdb Puanı 8.4′ dür. Hiccup isimli komik ve eğlenceli karakterimizin ejderha avcısı olma geleneğine uyma çabasının yer aldığı bir hikaye anlatılmaktadır.

Bunların dışında izlemediyseniz, Bir Böceğin Yaşamı(A Bug’s Life), Yürüyen Şato(Hauru no ugoku shiro), Komşum Totoro(Tonari no Totoro), Rüzgarlı Vadi(Kaze no tani no Naushika), Buz Devri(Ice Age), Shrek(tüm serileri), Şirinler(The Smurfs), Tavuklar Firarda(Chicken Run), Kayıp Balık Nemo, Sevimli Canavarlar 3D, Arabalar, Neşeli Ayaklar, Orman Çetesi, Madagaskar, Son Peygamber Hazreti Muhammed , Sünger Bob Kare Pantolon, Karlar Ülkesi, Fare Şehri animasyon filmlerini önerebiliriz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.