iyimi boyle bilgi sitesi

Elektriklenen ve Kabaran Saçlar İçin Taktikler

Elektriklenen ve Kabaran Saçlar İçin Taktikler

Tarih boyunca güzellik uğruna en çok vakit geçirdiğimiz yer aynanın karşısıdır. Özelikle saçımıza istediğimiz şekli veremediysek, bunun sıkıntısı gün boyunca yüzümüze yansır. Çabuk elektriklenebilen ve kabarık saçlara sahipseniz, sizler için bazı taktikler araştırdık. Bu taktikleri sizlerle paylaşıyoruz.

1– Banyodan sonra saçlarınızı sardığınız havlunun mikrofiber özellikli olmasına dikkat edin. Bu saçınızın daha az kabarmasını önleyecektir.

2– Duştan sonra saçınızı topuz yapın. Bu yöntem hem saçınızın kabarmasını önler, hem de saç düzleştirici kullanmadan saçınıza doğal dalgalar vermiş olursunuz. Daha belirgin dalgalar isterseniz saçınızı ikiye ayırıp, iki topuzda yapabilirsiniz.

3– Saçlarınızın kabarmaması için bir diğer bağlama şeklide, gece yatmadan önce gevşek bir şekilde saçınızı örün ya da at kuyruğu yapın. At kuyruğunu sıkı yapmayın yoksa saçınızda toplama izi oluşur.

4– Haftada 1-2 kez saçınızı nemlendiren ve bakım yapan doğal bitkisel ürünler kullanın. Saçlarınıza bakım yapmak için “Banyodan Sonra Kabaran Saçlar İçin Bitkisel Çözümlerlinkini inceleyebilirsiniz.

5– Şampuan seçerken doğal şampuanları tercih edin. Şampuanın sülfatsız olanını tercih edin. Saç yapınıza göre hacim veren şampuanlar yerine elektriklenmeyi önleyen ürünler kullanın.

6– Saçlarınızı mümkünse sık sık yıkamak yerine 2- 3 günde bir yıkayınız. Duş suyu kesinlikle sıcak olmamalıdır. Bu hem saçınızı yıpratır hem de kepeklenmesine sebep verir.

7– Duştan hemen sonra saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmayın. En az 15 dakika havlunuzu çıkarmayınız. Ayrıca havlu ile saçlarınızı sürte sürte saçı yıpratarak kurulamayın. Bu işlem saçınızın elektriklenmesine neden olacaktır.

8– Duş sonrası saçlarınızı tararken hafif nemli iken tararsanız hem kabarmasını önlemiş olursunuz hem de uçları kırılmamış olur. Tarak kullanırken de mümkünse sık değil seyrek olanları tercih etmelisiniz.

9– Saçlarınızı kısa ve çok kat kestirmek kabarmasına neden olur. Bu yüzden düz kesimler tercih etmek daha uygun olur.

10– Saçlarınızı düzenli olarak 2 ay da 1 uçlarını kestirin. Böylelikle saçlarınız daha sağlıklı uzar ve elektriklenmesi önlenir.

11– Şampuandan sonra saçlarınıza uygun saç kremi sürüp 2-3 dakika bekleyin. Bu işlem saçınızı nemlendirirken, aynı zamanda kolay taranmasını sağlar. Böylelikle saçlarınızın kabarmasını önlemiş olursunuz.

12– Saçlarınız için maşa, saç düzleştirici ve saç kurutma makineleri seçerken, ısıya karşı koruyucu olan ürünleri secin ve kullanın.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

İlayda Cevizkaya 28 Ekim 2017

ben birçok şey denedim fakat aylardır kabaran saçlarıma bir türlü çare bulamıyordum fakat sonra bir web sitesinde kabaran saçlar için keratin setini gördüm ve gerçekten çok memnun kaldım. liquit keratin sitesine girerek kapıda ödeme seçeneği ilede rahatlıkla satın alabilirsiniz. Herkese tavsiye ederim.

İlkay 7 Aralık 2018

Saçlarım kalın telli ve bakımı şekil vermesi hatta en basit tarama yıkama işlemi bile çok zor oluyor. Kalın olduğu için de kuru ve kabarık oluyordu doğal keratin kullanmaya başladıktan sonra saçlarımla uğraşmak zevkli gelmeye başladı. Doğal keratin saçlarımın yumuşamasını sağladı yıpranmalar toparlandı kabarma falan da olmuyor artık.