iyimi boyle bilgi sitesi

Brad Pitt Filmleri

Brad Pitt Filmleri

William Bradley Pitt, 18 Aralık 1963 tarihinde Oklahama’da dünyaya geldi. Brad Pitt bugüne kadar birçok filmde oynamıştır. Brad Pitt gerek yakışıklılığı, gerekse oyunculuk yeteneği ile dünyanın en iyi aktörlerinden biridir.

Brad Pitt FilmleriBrad Pitt Filmleri:
-1987 yılında Hunk ilk filmidir. Filmde kısa bir sahnede rol almıştır. İçkisiyle birlikte plajdaki adam rolünü oynamıştır. Zamanla dünyanın en iyi aktörleri arasına girecektir.
-1987 yılında No Way Out filminde havaalanı polisini oynamıştır.
-1987 yılında No Man’s Land filminde garson rolündedir.
-1987 yılında Less Than Zero filminde Kavgadaki acemi gençtir.
-1988 yılında The Dark Side of the Sun filminde Rick karakterini oynamıştır.
-1988 yılında A Stoning in Fulham County filminde Teddy Johnson rolünü oynamıştır.
-1989 yılında Happy Together filminde Brian rolünde oynamıştır.
-1989 yılında Cutting Class filminde Dwight Ingalls rolünde oynamıştır.
Brad Pitt Filmleri izle-1990 yılında Too Young to Die? filminde Billy Canton rolündedir.
-1991 yılında Across the Tracks filminde Joe Maloney rolündedir.
-1991 yılında Thelma & Louise filminde J.D. rolündedir.
-1991 yılında Johnny Suede filminde Johnny Suede rolünü oynamıştır.
-1992 yılında Contact filminde Cox rolündedir.
-1992 yılında Cool World filminde Dedektif Frank Harris rolünde oynamıştır.
-1992 yılında A River Runs Through It filminde Paul Maclean rolünde Montana’da gazeteci olarak karşımıza çıkmıştır. Norman Maclean’in 71 yaşında kaleme aldığı romanından uyarlanmış ve Robert Redford tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır.
-1993 yılında Kalifornia filminde Early Grayce rolünde oynamıştır.
-1993 yılında True Romance filminde Floyd rolündedir.
-1994 yılında The Favor filminde Elliott Fowler rolündedir.
-1994 yılında Interview with the Vampire filminde Louis de Pointe du Lac rolünde bir vampiri canlandırmıştır. Korku edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Anne Rice’ın romanından uyarlanan film, karizmatik vampir Lestat ve onun tarafından ısırılarak vampir olan soylu Louis’in maceralarını konu alır. Bu filmde birçok ünlü oyuncu görmeniz mümkündür. Lestat rolünde olan Tom Cruise, Antonio Banderas, Christian Slater ve Kirsten Dunst bu vampir filminde birlikte oynamışlardır.
-1994 yılında Legends of the Fall filminde hümanist bir savaş gazisi olan Albay William Ludlow rolünü oynamıştır.
-1995 yılında Seven filminde David Mills rolünde oynayan Brad Pitt bu başarılı filme imzasını atmıştır. Bir seri katil, 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle tek tek öldürmektedir. Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gywneth Paltrow’un birlikte oynadığı bu filmi mutlaka izlemenizi öneririz.
-1995 yılında 12 Monkeys filminde Jeffrey Goines rolünde oynamıştır. Terry Gilliam imzalı filmin başrol oyuncuları Bruce Willis ve Brad Pitt gibi ünlü isimlerdir. Dünyada insanlığın yok olmasına yetecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık beş milyar insanın ölümüne yol açmıştır. Bu ölümcül virüs tehlikesi altında dünyada yaşayan çok az insan kalmıştır. Bu az sayıdaki insan, yer altlarına kurdukları barınaklarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. İnsanlığın tek umudu için çalışırlar ve bir çözüm bulurlar. Bu virüsün tamamen yok olması için zamanda geriye gidebilecekleri bir zaman makinesi yaparlar. Zamanda geriye gidecek kişi olarak eski bir mahkum olan James Cole gönüllü olur. James kendisini yedi yıl geride, bir akıl hastanesinde bulur. Akıl hastanesi gibi bir ortamda gelecekten geldiğini ve misyonunu anlattığında ona kimse inanmaz ve hastanede gerçek anlamda akıl hastası etiketi yemesine sebep olur. Bu filmi izlemediyseniz en yakın zamanda izlemelisiniz.
-1996 yılında Sleepers filminde Michael Sullivan rolündedir. En İyi Müzik dalında Oscar’a aday gösterilen film, Kevin Bacon, Robert De Niro, Dustin Huffman ve Brad Pitt gibi yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.
-1997 yılında The Devil’s Own filminde Francis Austin McQuire/Rory Devaney rolündedir.
-1997 yılında Seven Years in Tibet filminde Avusturyalı bir dağcı olan Heinrich Harrer rolündedir.
-1998 yılında Meet Joe Black filminde Joe Black rolündedir.
-1999 yılında Fight Club filminde Tyler Durden rolündedir.
-1999 yılında Being John Malkovich Kameo filminde oynuyor.
Brad Pitt en iyi Filmleri-2000 yılında Snatch filminde Mickey O’Neil rolünde oynuyor. Suç ve aksiyon türünün son dönemdeki en dikkat çeken örneklerinden biri olan Kapışma (Snatch), Londra şehrinin suçla örülü yeraltı dünyasını konu alıyor.
-2001 yılında The Mexican filminde Jerry Welbach rolünde yer alıyor. Jerry, lanetli olduğuna inanılan ‘Meksikalı’ adlı antika bir silahı Amerika’ya getirmek zorundadır. Ama işler zamanla garip bir hal almaktadır.
-2001 yılında Spy Game filminde Tom Bishop rolündedir. Tom Bishop, uzun CIA kariyerleri boyunca olabilecek tüm zor görevleri üstlenmiştir. Ama bir süre sonra Bishop, ağır bir suçla itham edilir ve ortağının yardımına ihtiyaç duyar.
-2001 yılında Ocean’s Eleven filminde Rusty Ryan rolündedir.
-2002 yılında Confessions of a Dangerous Mind filminde Brad rolündedir.
-2003 yılında Sinbad: Legend of the Seven Seas filminde Sinbad’ın  Seslendirmesini yapmıştır.
-2004 yılında Troy filminde, milattan Önce 1250. Bronz Çağının sonlarına doğru Truva savaşını konu alan filmde Achilles rolünde oynamıştır.
-2004 yılında Ocean’s Twelve filminde Rusty Ryan rolünde oynamıştır.
-2005 yılında Mr. & Mrs. Smith filminde John Smith rolünde yer almıştır. John ve Jane Smith, normal evli bir çift olup son derece normal bir hayat yaşarken, birbirlerini öldürme görevi almışlardır. 6 sene sürmüş olan evlilikleri süresince birbirlerini tanıdıklarının ötesinde bambaşka yanlarını keşfederler.
-2006 yılında Babel filminde Richard rolündedir. Yollara düşmüş bir karı-koca; kulakları duymayan, konuşamayan bir Japon genç kız ve ailesi; Meksika’da hayatta kalmaya çalışan bir çocuk bakıcısı ve Fas’ta yaşayan çocukları konu alan müthiş bir filmdir.
-2007 yılında Ocean’s Thirteen filminde Rusty Ryan rolünde oynuyor.
-2007 yılında The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford filminde Jesse James rolünde oynamıştır. Film 1800’lü yıllarda geçer. Jesse James’in kendisini idol olarak gören on dokuz yaşındaki Robert Ford ile karşılamasından sonraki günlerini akıcı bir şekilde seyirciye aktarır.
-2008 yılında Burn After Reading filminde Chad Feldheimer rolünde oynamıştır. Tamamen starlardan, Hollywood’un en şöhretli isimlerinden oluşan müthiş kadrosuyla mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir.
-2008 yılında The Curious Case of Benjamin Button filminde Benjamin Button rolünde oynamıştır. Benjamin’in sıra dışı yaşam öyküsünü anlatır. 1. Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu bu korkunç savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar. Hayalindeki şey, bu yolla gidenlerin bir ihtimal geri dönmelerini sağlamaktır. Ancak saat mucize yaratır. Savaşın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin Button, hayatını tersten yaşamaya başlar.
-2009 yılında Inglourious Basterds filminde Teğmen Aldo Raine rolündedir. Avrupa’nın farklı bir ülkesinde kendi askerlerini Nazilere karşı örgütleyen yahudi Teğmen Raine hedeflerine ulaşmak için çeşitli planlar kurmaktadır.
Brad Pitt Film-2010 yılında Megamind Metro Man filminde Seslendirme yapmıştır.
-2011 yılında The Tree of Life filminde Bay O’Brien rolünde yer almıştır. 1950’li yıllarda, batılı bir aileyi merkezine alan film, ailenin en büyük oğlu Jack’in çocukluk masumiyetinin kaybolmasından başlayarak buruk bir yetişkinlik evresine geçişini konu alır.
-2011 yılında Moneyball filminde Billy Beane rolünde yer almıştır. ‘Oakland A’ beysbol takımının başındaki isim olan Billy Beane, kısıtlı bir bütçe ile resmen yoktan bir takım var ederek zengin spor takımlarına meydan okur.
-2011 yılında Happy Feet Two filminde Will the Krill karakterini seslendirmiştir.
-2012 yılında Killing Them Softly filminde Jackie Cogan rolünde oynamıştır.
Brad Pitt Filmleri world war z-2013 yılında World War Z filminde Gerry Lane rolünde yer almıştır. İnsanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı konu alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlanmıştır.
-2013 yılında 12 Years a Slave filminde Samuel Bass rolünde yer almıştır. Amerika’da yaşanan kölelik olayını anlatan filmin yönetmenliğini İngiliz sinemacı Steve McQueen yapmıştır. Oyuncu kadrosunda Michael Fassbender’ın yanı sıra Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Giamatti gibi yıldızlar da yer alıyor.
-2013 yılında The Counselor filminde Westray rolünde oynamıştır.
-2014 yılında Fury filminde Çavuş Don “Wardaddy” Collier rolünde oynamıştır. 1945 yılının Nisan ayında, 2. Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçen filmin aksiyon sahneleri oldukça beğeni kazanmıştır. Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman’dan oluşan müfrezenin, 300 düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklara rağmen savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu almıştır.
-2015 yılında By the Sea Roland filminde oynamıştır.
-2016 yılında The Big Short filminde Ben Hockett rolünde oynuyor
-2016 yılında Voyage of Time filminde anlatıcı olarak seslendirme yapmıştır.
-2016 yılında War Machine

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.