iyimi boyle bilgi sitesi

Doktor Ümit Aktaş Kimdir

Kimdir 19 Ekim 2015
Doktor Ümit Aktaş Kimdir

Akupunktur ve  Fitoterapi Uzmanı olan Dr. Ümit Aktaş, 1970 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra Mardin’de görev yaptı. 1997 yılında Antalya’da turizm hekimi olarak, Öger Tur Sağlık Koordinatörlüğü görevine başladı. Bir süre sonra akupunktur uzmanlık eğitimi için Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. Doktor Ümit Aktaş, Türkiye’nin en iyi akupunktur uygulamacılarından biridir. Bu alanda eğitim seminerleri vermektedir.

Çok gerekmedikçe ilaç kullanmaya karşı olan Ümit Aktaş, Fitoterapi (Bitkilerle tedavi) dalında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden yüksek lisans aldı. Mesleğinde çok başarılı bir doktor olan Ümit Aktaş, 2006 yılında Türkiye Ozonterapi Derneği eğitimlerini tamamlayarak Ozonterapi tedavi sertifikası aldı. Sürekli olarak kendini geliştiren bir hekim olarak, Foam scleroterapi (Köpük tedavisi) ile ilgili sertifikasyon eğitimlerini de aldı.

Varis tedavisi, botoks, dolgu ve mezoterapi alanlarında eğitimlerini tamamlayarak çok sayıda başarılı operasyonlara imza attı.

Zayıflama tedavilerinde ilaçsız yöntemlerle binlerce hastayı tedavi etti. Akupunktur konusundaki deneyimleri sayesinde zayıflama sorunu çeken hastalarına yardımcı oldu.

Ağrı tedavileri, ozonterapi, fitoterapi, medikal estetik uygulamaları, mezoterapi ve varis gibi konularda Türkiye’nin en iyi hekimlerinden biridir. Kanser vakalarında, Romatizmal hastalıklarda, Diyabet hastalıklarında ilaçsız çeşitli tedaviler uygulamaktadır. Çağımızın baş ağrısı migren konusunda etkili tedaviler uygulamaktadır.

İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Evlidir. Bir kız çocuğu vardır.

Dr. Ümit Aktaş, İlaçsız Yaşam ve Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi adlı kitapların yazarıdır. Birçok haber ve sağlıklı yaşam programlamlarına katılmıştır.

Dikkat çektiği konular

İlaçların yan etkileri vardır ve zarar verirler.
İlaçsız da yaşanabilir; asıl zor olan ilaçla yaşamak.
İlaçsız da hastalıklarla mücadele edilebilir.
Doğanın insanlar üzerindeki iyileştirici etkisi vardır.
Bitkiler ile kilo verilebilir.
Gribi ilaç kullanmadan sağlıklı beslenme ile yenebilirsiniz.
Zayıflama ürünleri zararlıdır.
Bağışıklık sistemini desteklemenin doğal yolları vardır.
Şekerli çay, kola kadar zararlıdır.
Diyabet hastaları için özel kürler uygulanmalıdır.
Beslenme kanser üzerinde etkilidir.
Grip aşıları ve ilaçlar artık fayda etmiyor.
Probiyotikler bağışıklık sistemi için çok gereklidir.
Romatizma fitoterapi ile tedavi edilebilir.
Romatoid Artrit fitoterapi ile tedavi edilebilir.
Hareketsiz yaşam sağlık için sakıncalıdır.

Sağlıklı yaşamın en önemli öncülerinden olan Doktor Ümit Aktaş, özellikle beslenme ve ilaç kullanımı konularına dikkat çekmek istiyor. Katıldığı televizyon programlarında bağışıklık sisteminin çok önemli olduğu vurguluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için probiyotiklerin çok önemli olduğundan bahsediyor. Özellikle ev yapımı yoğurdun herkes tarafından kullanılmasını tavsiye ediyor. Katkı maddeli gıdaları hayatımızdan uzak tutmamız gerektiğini ve hastalıklarla savaşırken mümkün olduğu kadar ilaç kullanmadan bitkisel tedavileri kullanmamızı öneriyor.

Doktor Ümit Aktaş Adres ve Telefon

Abdi İpekçi Caddesi, Reasürans Han 2 No:61 Kat:7 Nişantaşı / İstanbul
Klinik Tel : 0 212 230 63 33

Yorumlar

Yazıya 7. yorum yapılmış.

ceyda gulecyuz 5 Aralık 2016

Dr. Umit Aktas’in Anadolu universitesi tip fakultesinden mezun oldugunu yazmissiniz ama Anadolu universitesinin Tip Fakultesi yok ki! Doktorluk unvani nerden geliyor acaba?

admin 5 Aralık 2016

Merhaba Ceyda, Anadolu üniversitesi tıp fakültesinin adı günümüzde değişmiştir. Yeni ismi Eskişehir Osmangazi Üniv Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi dir.

Murat karakas 1 Ocak 2017

Oğlumuzun bazı hareketlerinden şüphelendik ve çocuk psikolok doktoruna götürdük bize atipik otizm teşhisi konuldu ve eğitim kurumları için rapor aldık ve eğitim görüyor yaşı beş Şubat da 3 yaşında olacak . Oğlumuz egimlere cevap vermeye başladı ve bazı sesleri söylemeye başladı lakin biz sametin beslenmesinde önemli olan yiyecekleri ne olmalı ne olmamalı . Bir de şimdi merak ettiğimiz atipik otizimli çocukların konuşup konuşmayacagi merak ediyorum cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler hocam.

admin 1 Ocak 2017

Merhaba Murat bey öncelikle geçmiş olsun. Bu konuda en doğru bilgiyi sizi muayene eden ve takip eden doktorunuz verebilir.

Hülya inal 7 Mayıs 2017

Iyı günler dr.bey babam mart ayında özel bir hastaneye sağ tarafında bir Ağrı nedeniyle gitti ultrason sonucunda böbrek üstü bezinde 15 cm. Kist bulgusuyla Şişli Etfal hastanesinde 40 gün endokrinoji bölümümde yattı ilk 15 gün amilarım olunacak derken seker ve tansiyon ve bununla birlikte filmler dışında çapada bir dr.tavsiye vermesiyle 30 gün sonrasında biyopsi yapıldı sonuç karaciğer ve akciğere sıçramış olduğunu söyleyerek ilaçlı kemoterapi yazdılar ilaçta 4.4.2017 itibariyle 1veya 3 haftayı bulabilirmiş şuanda babamda ağrı yok sadece nefes alamadığını söylüyor bu Zaman içinde ben ne yapabilirim şaşırdım doktor bey bana yardım edin hayatımız altüst oldu

ebru aydın. 10 Mayıs 2017

merhaba dr bey.ben 10 senedir hipotroidi hastasıyım.
geçen yıl troid ölçümlerde nodül olmadığı için troid horman bezlerimin yok olduğunu söylediler.levetron 100 mlg ilaç içiyorum.hafta içi tam hafta sonu birbuçuk olarak ayarladılar.senelerdir içiyorum yan etkileride çok fazla olduğunu biliyorum ama ömürboyu kullanmamm gerektiğini söylediler.ne yapmam gerek bana yardçmc olabirlirmisiniz.41 yaşındayım ve çok terlemelerim üşümelerim var .lütfen bana yardımcı olun artık ilaç kullanmak istemiyorum.tşk ediyorum.

Metin rüzgar 19 Ağustos 2017

Selam hocam akciğer 4 evre tedavi edilebilirmi