iyimi boyle bilgi sitesi

Diya Aur Baati Hum Hint Dizisi

Tv-Magazin 7 Ağustos 2021
Diya Aur Baati Hum Hint Dizisi

Anas Rashid, Deepika Singh, Karan Goddwani, Neelu Vaghela, Ashok Lokhande, Gautam Gulati ve Kunal Khosla gibi sevilen ve başarılı Hintli oyuncuların rol aldığı Diya Aur Baati Hum dizisi romantik güzel bir aile dizisidir. Diya Aur Baati Hum dizisi kanal 7 televizyonunda Can Yoldaşım ismi ile yayınlanıyor. Diya Aur Baati Hum dizisi 1487 bölüm ama orjinalinde 20 – 25 dakikalık bölümler halinde yayınlanıyor. Kanal 7 televizyonu ise diziyi 2 saatin üzerinde bölümler halinde yayınlıyor.

Diya Aur Baati Hum Hakkında

Dizi adı: Diya Aur Baati Hum Hint Dizisi, Can Yoldaşım Hint dizisi
Türü: Romantik – Dram
Yönetmeni: Sumeet Hukamchand Mittal
Senaryo: Shashi Sumeet Mittal, Raghuvir Shekhawat, Seema Mantri
Bölüm süresi: 20 -25 dakika (orjinal)
Bölüm sayısı: 1487 bölüm

Diya Aur Baati Hum Can Yoldaşım Konusu

Diya Aur Baati Hum konusuDeepika Singh dizide polis olmaya çalışan Sandhya Sooraj Rathi karakterini canlandırıyor. Arvind ve kanchan’ın kızı olan Sandhya, Ankur’un küçük kız kardeşidir. Sandhya kızımız oldukça iyi eğitimli ve hırslı biridir.

Anas Rashid ise dizide şeker ustası Sooraj Rathi karakterini canlandırıyor. Sooraj ise eğitimini tamamlayamamış bir şeker ustasıdır.

Sandhya ile şeker ustası Sooraj ‘ ın hikayesı ise şöyle. Sevgi dolu bir ailede büyüyen Sandhya, babası Arvind’in polis olma hayalini gerçekleştirmek ister. Ama babasının terör saldırısında hayatını kaybetmesi ile tüm hayatı mahvolur. Sandiya’nın kardeşi Ankur, ablasını şekerlemeci olan Sooraj Rathi ile evlendirmeye çalışır.

Suraj, Rajasthan’daki orta sınıf bir ailede büyümüştür. Annesi Santosh oğlu için uygun bir gelin adayı arar. Bu sırada karşısına çıkan Ankur, ablasının Sooraj ’a uygun bir eş olduğunu söyleyerek onu ikna eder. Amacı tüm bağlarından kurtulup bir an önce yurt dışına çıkmak olan Ankur, ablasının eğitimi ile ilgili de  Santosh’a yalan söyler.

Bir yandan yalanlar üzerine kurulan bir evlilik, bir yandan ise evliliği için eğitiminden ve hayallerinden vazgeçen Sandhya, bu evlilikte mutlu olacak mı? Ankur’un söylediği yalanlar Sandhya’ya nasıl zarar verecek? Sooraj  ise eşi ve annesi arasında kalacak ve eşini koruyabilecek mi?

Bu uzun soluklu güzel Hint dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

Diya Aur Baati Hum Can Yoldaşım Oyuncuları

Deepika Singh dizide Sandhya Sooraj Rathi (Arvind and Kanchan’ın kızı Sooraj’ın eşi) rolünde yer alıyor.
Anas Rashid dizide Sooraj Rathi( Arun ve Santosh’un büyük oğlu; Vikram, Mohit ve Chavvi’nin ağabeyi; Sandhya’nın kocası) rolünde yer alıyor.
Neelu Vaghela dizide Santosh Rathi (Bhabo) (Arun’un karısı; Sooraj, Vikram, Mohit ve Chhavi’nin annesi; Sandhya, Meenakshi ve Emily’nin kayınvalidesi; Ved, Vansh, Kanak, Mishri, Golu ve Pari’nin büyükannesi) rolünde yer alıyor.
Ashok Lokhande dizide Arun Rathi (Bhabasa) (Santosh’un kocası; Sooraj, Vikram, Mohit ve Chhavi’nin babası; Sandhya, Meenakshi ve Emily’nin kayınpederi; Ved, Vansh, Kanak, Mishri, Golu ve Pari’nin dedesi) rolünde yer alıyor.
Arvind Kothari dizide Rakesh Kukreti (Ankur ve Sandhya’nın babası; Ankita ve Sooraj’ın kayınpederi; Bulbul, Ved, Vansh ve Kanak’ın dedesi) rolünde yer alıyor.
Surbhi Tiwari dizide Kanchan Kothari (Ankur ve Sandhya’nın annesi; Ankita ve Sooraj’ın kayınvalidesi; Bulbul, Ved, Vansh ve Kanak’ın anneannesi) rolünde yer alıyor.
Devyansh Tapuriah dizide Ved Rathi (Sooraj ve Sandhya’nın oğlu; Arun-Santosh ve Arvind-Kanchan’ın torunu; Vansh ve Kanak’ın kardeşi) rolünde yer alıyor.
Vansh Rathi dizide Ricky Patel (Sooraj ve Sandhya’nın oğlu; Arun-Santosh ve Arvind-Kanchan’ın torunu; Vikram, Mohit, Chhavi ve Ankur’un yeğeni; Ved ve Kanak’ın kardeşi) rolünde yer alıyor.
Gautam Gulati ve Karan Goddwani dizide Vikram Rathi (Santosh ve Arun’un ikinci oğlu; Sooraj, Mohit ve Chhavi’nin erkek kardeşi; Meenakshi’nin kocası; Mishri ve Golu’nun babası) rolünde yer alıyor.
Kanika Maheshwari dizide Meenakshi Rathi (Meena) (Uma’nın kızı; Sudha’nın ablası; Arun ve Santosh’un gelini; Vikram’ın karısı; Mishri ve Golu’nun annesi) rolünde yer alıyor.
Reem Sheikh dizide Mishri Rathi  (Arun ve Santosh’un torunu; Uma’nın torunu; Vikram ve Meenakshi’nin kızı; Golu’nun kız kardeşi; Sooraj, Mohit, Chhavi ve Sudha’nın yeğeni) rolünde yer alıyor.
Sadhil Kapoor ve Kiran Mohnani dizide Golu Rathi (Arun ve Santosh’un torunu; Uma’nın torunu; Vikram ve Meenakshi’nin oğlu; Mishri’nin kardeşi) rolünde yer alıyor.
Varun Jain dizide Mohit Rathi (Santosh ve Arun’un en küçük oğlu; Sooraj, Vikram ve Chhavi’nin erkek kardeşi; Emily’nin kocası; Pari’nin babası) rolünde yer alıyor.
Pooja Singh dizide Emily Mohit Rathi (David ve Angela’nın kızı; Mark’ın kız kardeşi; Arun ve Santosh’un gelini; Mohit’in eski eşi; Om’un karısı; Pari’nin annesi; Sparsh’ın üvey annesi) rolünde yer alıyor.
Pari Rathi dizide Drisha Kalyani (Mohit ve Emily’nin kızı; Om’un üvey kızı) rolünde yer alıyor.
Sehrish Ali dizide Chhavi Rathi (Santosh ve Arun’un kızı; Sooraj, Vikram, Mohit’in kız kardeşi; Dilip’in eski eşi) rolünde yer alıyor.
Randeep Rai ve Kunal Khosla dizide Aryan Rathi (Rathi’nin üvey oğlu; Arzoo’nun kocası) rolünde yer alıyor.
Aryan Sharma dizide Genç Aryan Rathi rolünde yer alıyor.
Maa Sa dizide Ragini Shah (Bhabasa’nın annesi; Santosh’un kayınvalidesi; Suraj, Vikram, Om, Mohit ve Chhavi’nin büyükannesi) rolünde yer alıyor.
Om Rathi dizide Abhinav Shukla (Sooraj’ın kuzeni; Poorvi’nin eski kocası; Emiley’nin kocası; Sparsh’ın babası; Pari’nin üvey babası) rolünde yer alıyor.
Pooja Sharma dizide Poorvi Rathi (Om’un eski karısı; Sparsh’ın annesi) rolünde yer alıyor.
Ankur Kothari dizide Varun Khandelwal (Kanchan ve Arvind’in oğlu; Sandhya’nın ağabeyi; Ankita’nın kocası; Bülbül’ün babası; Ved, Vansh ve Kanak’ın amcası ) rolünde yer alıyor.
Urmila Nimbalkar ve Shubha Uplopwar dizide Ankita Kothari (Ankur’un karısı; Bülbül’ün annesi; Ved, Vansh ve Kanak’ın teyzesi ) rolünde yer alıyor.
Angela D’Souza dizide Pubali Sanyal (David’in karısı; Emily ve Mark’ın annesi; Mohit’in kaynanası; Pari’nin anneannesi) rolünde yer alıyor.
Lavin Gothi dizide Mark D’Souza (David ve Angela’nın oğlu; Emily’nin kardeşi; Mohit’in kayınbiraderi; Pari’nin dayısı) rolünde yer alıyor.
Urmila Sharma dizide Daisaa (Rathi’nin komşusu ) rolünde yer alıyor.
Kanishka Soni dizide Kavita (Daisaa’nın gelini ) rolünde yer alıyor.
Ruchi Savarn dizide Preeti (Sandhya’nın arkadaşı) rolünde yer alıyor.
Nupur Alankar dizide Kisna (Sooraj ve Sandhya’nın çöpçatanı) rolünde yer alıyor.
Helly Shah dizide Shruti (Chhavi’nin arkadaşı) rolünde yer alıyor.
Sonam Lamba dizide Shalu (Kaçırılan uçaktaki yolculardan biri) rolünde yer alıyor.
Manini Mishra dizide Memur Agrima Singh rolünde yer alıyor.
Neil Bhatt dizide Zakir Siddiqui (Sandhya’nın arkadaşı, Chhavi’nin eski sevgilisi) rolünde yer alıyor.
Ridhi Dogra dizide Kabaddi Antrenörü Aditi (Sooraj’ın öğretmeni) rolünde yer alıyor.
Aadesh Chaudhary dizide Chandrashekhar (Terörist grup lideri Garjana Sangh (Chandu)) rolünde yer alıyor.
Shefali Sharma dizide Laalima Agarwal (Lokesh’in kız kardeşi) rolünde yer alıyor.
Rukhsar Rehman dizide Mehak rolünde yer alıyor.
Vishal Jethwa dizide Chhota Packet (Hanuman sokağına boyun eğdiren terörist grubun lideri) rolünde yer alıyor.
Arpita Khanna dizide Rishina Kandhari (Sandhya’nın yardımcısı) rolünde yer alıyor.

Yorumlar

Yazıya 3. yorum yapılmış.

Cansu polat 12 Aralık 2021

Dizi güzele benziyor ilgimi çekti

Cansu polat 12 Aralık 2021

Bu siteyi beğendim gerçekten

Cansu polat 12 Aralık 2021

Enes