iyimi boyle bilgi sitesi

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi

Bir zamanlar Çukurova, dev kadrosu ile 2018 yılının en güzel dizilerinden biridir. 13 Eylül Perşembe saat 20.00’de Atv ekranlarında olan dizi, büyük beğeni toplamıştır. Dizinin konusu 1970’li yılların dönemindeki yaşantıları ele almaktadır. Bu nedenle dizinin çekimleri için Adana’ya büyük bir set kuruldu. Aladağ çiftliği için 8 ay süren bir inşaat ve 450 kişilik profesyonel bir ekip ile çiftlik platosu kuruldu. Bir Zamanlar Çukurova’da dizisinin senaryosu ise, Days Of Heaven (O Güzel Günler) isimli filmden esinlenerek uyarlanmıştır.

Bir Zamanlar Çukurova Hakkında

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi konusuDizi adı: Bir Zamanlar Çukurova
Yapımcısı: Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın sahibi olduğu Tims & B yapım
Yönetmeni: Murat Saraçoğlu
Oyuncu Kadrosu: Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Uğur Güneş, Turgay Aydın, Burak Sarımola, Bülent polat, Sibel Taşçıoğlu, Selin Yeninci, Serpil Tamur, Kadim Yaşar, Selin Genç, Polen Emre, Mehmet Kara ve  Kerem Alışık.
Yayın aralığı: 2018 – 2019

Bir Zamanlar Çukurova Konusu

1970’li yıllarda, İstanbul’da birbirine aşık iki genç, bir araya gelmeleri için kaçmak zorunda kalırlar. Yalnız kader, genç aşıkları Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız bölgesine bırakır. Çukurova’da sayılı zenginlerinden olan Aladağlar ailesinin çiftliklerinde çalışmaya başlarlar. Aladağların oğlu Demir, Züleyha’ya aşık olmuştur. Züleyha çok sevdiği Yılmaz’ın hayatına karşılık Aladağların oğlu Demir ile evlenmek zorunda kalır.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

¤Aykız-VaRuN tOoRkEy-HaYrAnI¤ 2 Ekim 2018

Bu dizi efsane gerçekten çok güzel…İzledikçe izleyesim geliyor…:):):)