iyimi boyle bilgi sitesi

Aslı Mavitan Kimdir

Kimdir 17 Haziran 2015
Aslı Mavitan Kimdir

Türkiye Güzeli Yıldız Mavitan ile Ünlü şarkıcı Hayık Aram Tataryan’ın, (sahne isimi ile bildiğimiz Hayko’nun) kızıdır. Aslı mavitan 22 Kasım 1980 doğumludur. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Aslı mavitan, 8 yaşından beri annesinin ikinci kocası olan Ahmet Mavitan ile birlikte yaşıyor. 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını değiştiren Aslı Mavitan, öz babası Hayko’nun soyadını taşımamayı tercih etmiştir. 18 yaşına geldiğinde dinini değiştirerek İslam dinini seçmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamlanmıştır.

Ekranların eğitimli ve güzel spikeri Aslı Mavitan, Beyaz tv ekranlarında yayınlanan İşin Aslı isimli programdaki sempatik tavırları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle Programdaki konuklarla kurduğu içten diyalog ile seyircilerin kalbini kazanmıştır. İşin Aslı programına her hafta düzenli katılım gösteren Psikolog doktor Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve faydalı bilgiler sunmaktadır.

Aslı Mavitan, TV8’de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri Seçildi. Bir çok tv kanalında spikerlik ve sunuculuk yaptı. Spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.

isin-asli-programi-zafer-akinci-ve-asli-mavitanİşin Aslı Programı: Beyaz Tv’nin sevilen programlarından biri olan ve sunuculuğunu Aslı Mavitan’ın yaptığı programdır. Aslı Mavitan, hafta içi konusunda uzman konukları ile faydalı ve hoş sohbet bir program sunuyor. Aslı Mavitan’ın sunduğu İşin Aslı programı, Beyaz Tv’nin en çok izlenen programlarından biri olmayı başardı. Yaptığı her işte başarılı olan Aslı Mavitan’ın konukları ise kendi alanında en iyi uzmanlardan oluşuyor. Programda haftanın her bir günü, 5 farklı isim ayrı ayrı ekrana geliyor. Pazartesi günü astroloji uzmanı olan Nuray Sayar‘ı, Salı günleri Fitoterapi uzmanı olan Dr. Ümit Aktaş, Çarşamba günü ise benimde favorim olan ve severek izlediğim, uzman Psikolog Doktor. Zafer Akıncı, Perşembe günü bitki uzmanı olan sevgili Ahmet Maranki, Cuma günü mübarek bir gün olduğu için midir? bilmiyorum, engin dini bilgileri ile 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okuyan ile birlikte hoş sohbet ve içten bir program yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.