iyimi boyle bilgi sitesi

Ankara’da ucuz alışveriş

Ankara’da ucuz alışveriş

Ankara’ya yeni geldiniz, öğrencisiniz ya da çalışansınız ve nereden daha ucuza alışveriş yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu konuda size birkaç tavsiye de bulunabiliriz.

Market Alışverişi: Ankara’da Kipa, CarrefourSA, Migros gibi büyük marketlerin yanında Çağdaş marketleri de neredeyse her semtte bulunmaktadır. Ancak bu marketin fiyatları genellikle biraz yüksektir. Bu marketlerden ucuza alışveriş yapabilmeniz için indirimleri takip etmeniz gerekmektedir. Sürekli kullandığınız bilindik markadaki ürünleri daha ucuza almak istiyorsanız Gimsa marketlerini seçebilirsiniz. Özellikle Batıkent metro istasyonunda ve Sincan’ da bulunan Gimsa’da her aradığınızı bulabilirsiniz. Gimsa marketlerinin tek dezavantajı aşırı yoğun olmasıdır. Bunun dışında Gimat Toptancılar Sitesinde bulunan Gross marketler de bir hayli ucuzdur.

ANkamall

Kıyafet/Ayakkabı Alışverişi: Ankara’da birçok alışveriş merkezi bulunmasına rağmen metro ile ulaşımı kolay olması nedeniyle en popüler olanı Ankamall’ dır. Her markayı kolayca bulabilirsiniz. Ancak tüm alışveriş merkezleri gibi fiyatları her zaman size hitap etmeyebilir. Bunun yerine forum, acity veya optimum gibi outlet alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ancak oturduğunuz yerden ulaşımları sıkıntılı olabilir. bu nedenle Ankara’nın merkezi olarak görülen Kızılay da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Kızılay metro çarşısında hem tarzınıza hem de bütçenize uygun kıyafet ve ayakkabıları bulabilirsiniz. Kızılay da bulunan Soysal Pasajında hem uygun fiyata hem de kaliteli ayakkabılar bulabilirsiniz. Eğer spor malzemeleri alacaksanız İzmir Caddesinde ki Ülkealan Pasajına mutlaka uğramalısınız. “Kızılay’ da zaten çok vakit geçiriyoruz başka bir yer yok mu?” derseniz de Tunalı Hilmi Caddesinde bulunan Tunalı Pasajı, Gümüşsoy Pasajı, Aynalı Çarşı ve Çelikler pasajına gidebilirsiniz.

 

kizilay-izmir-caddesiGelinlik/ Abiye Kıyafet Alışverişi: Kızılay’ da İzmir caddesinde bulunan pasajların içerisinde birçok gelinlikçi ve abiye kıyafetler bulunan mağazalar bulunmaktadır. Ayrıca Ulus’ ta heykelin yakınlarında da birçok mağaza bulabilirsiniz.Ayrıca Ulus’taki Çıkrıkçılar Yokuşunda özellikle çeyiz alışverişinde ve yeni ev alışverişinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bir de artık neredeyse her semtte bulunan sosyete pazarları bulunmaktadır. Ancak bunların günlerini bilmek gerekir.

 

Ankara alışveriş konusunda çok gelişmiş bir ilimidir. Ankara’da birçok alışveriş yeri bulunur. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.Ulus-cikrikcilar-yokusu

 • Eryaman- Pazar
 • Bahçelievler- Cumartesi
 • Yaşamkent- Cumartesi
 • Batıkent- Cuma, Cumartesi, Pazar
 • Sıhhiye- Perşembe
 • Ümitköy, Konutkent- Çarşamba, Cumartesi, Pazar
 • Türkkonut- Çarşamba
 • Çankaya- Salı, Cuma, Pazar
 • Elvankent- Pazartesi
 • Toki Turkuaz- Cumartesi, Pazar
 • Ayrancı- Her ayın ilk haftası pazar günü
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.