Banyodan Sonra Kabaran Saçlar İçin Bitkisel Çözümler

Güncel Bilgiler 4 Kasım 2016

Kabarık saçlar her yaş grubunun şikayet ettiği bir durumdur. Bu durum bir sağlık sorunu olmasa da, her gün kabarmış saçları yatıştırmak için giden zaman kaybı oldukça can sıkıcıdır. Her sabah okula giderken, işe giderken, aynanın karşısında yarım saatten fazla şekil vermek için uğraş uğraş nereye kadar. Eğer saçlarınızın kabarık durumdan rahatsız oluyorsanız, size kendiminde uyguladığı bazı önerilerde bulunacağım.

Elma Sirkesi: Birçok alanda olduğu gibi saçlar içinde çok faydalı olan elma sirkesi, saç derimizin pH dengesini korur. Saça parlaklık verir. Saçların sık sık yağlanmasını ve kabarmasını önler.

Malzemeler

-Yarım su bardağı elma sirkesi
-1 buçuk su bardağı su
-Boş sprey şişesi
-Lavanta yağı (isteğe bağlı)

banyodan-sonra-kabaran-saclarKullanımı: Elma sirkesi ve su karışımının içine arzuya göre bir kaç damla lavanta yağını ekleyerek boş sprey şişesine doldurun. Haftada 2-3 kez nemli saça uygulayın. Lavanta yağı koymamızda ki sebep, elma sirkesinin keskin kokusunun rahatsız edici olmasıdır. Elma sirkesi uçucu bir sıvı olduğu için bir süre sonra kokusu kaybolacaktır. Bu yüzden lavanta yağı kullanıp kullanmamak size kalmış. Ayrıca elma sirkesini aynı malzemelerle hazırlayıp haftada 2 gün banyodayken en son durulama suyu olarak saçımıza dökebilirsiniz. Saçlarınızdaki inanılmaz değişime çok şaşıracaksınız. Bunun faydasını görenler bu yazıya yorumlarını ve düşüncelerini yazarsa sevinirim. Sizlerde kullandığınız etkili güzel formülleri bize yorum olarak yazabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Saç kabarması sorunu ve şekil verme sorununda ben sirke formülünü kullanıyorum çok etkili ve faydalı; size de öneririm.

Muz, Bal ve Zeytinyağı: Bu mucizevi karışımın sonuçlarına inanamayacaksınız. Bu karışım, güneş ışınlarından, maşa, saç düzleştirici ve saç kurutma makinelerinden hasar görmüş saçlar için mükemmel bir onarıcıdır. Bu karışım saça parlaklık ve yumuşaklık verdiği gibi aynız zamanda saç kabarıklığı sorununu çözer.

Malzemeler

-1 adet muz
-2 yemek kaşığı doğal zeytin yağı
-2 yemek kaşığı doğal bal

Kullanımı: Bir cam kaseye muzu ezin. Zeytinyağı ile balı da ilave ederek iyice karıştırın. Saçınıza bu karışımdan sürün. Yaklaşık 30- 40 dakika bekledikten sonra durulayın.

Macadamia Fındık Yağı: Bu yağ günümüzde pek bilinmemektedir. Güzellik salonlarında ya da aktarlarda bulabilirsiniz. Bu yağ nemlendirici özelliği ile saçınızı besler, yıpranmış saçı onarır. Saçlardaki kuruluğu önler. Saç kabarmasını önlemekte oldukça etkilidir.

Malzemeler

-10 damla Macadamia Fındık Yağı
-Saç bonesi

Kullanımı: Macadamia Fındık yağını çok az ısıtın. Saç diplerine sürerek masaj yayın. Daha sonra saç uçlarına kadar tamamen sürdükten sonra boneyi takın. En az 3-4 saat bekletin sonrada durulayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.