iyimi boyle bilgi sitesi

Lucifer Dizisinin Konusu

Lucifer Dizisinin Konusu

2015 yapımı merakla beklenen Lucifer yabancı dizisi ağustos 2015 itibari ile Türkçe altyazılı olarak yayınlanmaya başladı. Amerikan yapımı fantastik dizinin konusu dünya genelinde biraz eleştiri alsa da en çok izlenen yabancı dizilerden biri oldu.

Lucifer dizisiŞeytanlar arasında en popüler olan Lucifer’in, dünyada sıradan bir yaşam sürmesi ve insanlara yardım etmesi fikri gerçekten çok ilginç. Ayrıca kaliteli çekimleri ve görsel efektleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ama asıl dikkat çeken özelliği ise, şeytanın iyi olarak gösterilmemesi konusunda eleştiri alması oldu. Birçok dini otorite şeytanın bu şekilde gösterilmesinin doğru olmadığını söylüyor. Dizi özellikle Hristiyan dünyasının tepkilerini almaya devam ediyor. Dizinin İncil ile dalga geçtiğini ve şeytanın sempatik gösterildiğini söyleyen bazı çevreler, dizinin 18 yaş altı için izlenmesinin sakıncalı olması gerektiğini savunuyorlar. Ayrıca dizinin iptal edilmesi içinde imza kampanyası başlatmışlardır.

Lucifer Dizisi Hakkında

Dizi adı: Lucifer, şeytan yabancı dizisi
Tür: Dram, suç, korku, gerilim, fantastik
Yönetmen: Len Wiseman
Senarist: Neil Gaiman
Yapım: Amerika Birleşik Devleti
Bölüm süresi: 42 dakika

lucifer konusuLucifer Konusu

Cehennemin kralı Lucifer mutsuzdur ve canı çok sıkkındır. Dünyaya gelerek biraz heyecan ve macera aramak ister. Dünya üzerindeki en hareketli şehirlerden biri olan Los Angeles şehrine gelerek insanların arasına karışır. Sahip olduğu cehennem krallığındaki tahtını terk ederek, Los Angeles şehrinde LUX adında bir gece kulübü işletmeye başlar. Yakışıklı ve karizmatik şeytan adeta emekliliğinin tadını çıkartır. Burada insanları biraz daha yakından tanıyan Lucifer, insanlara yardım etmeye başlar. Los Angeles şehri adeta bir suç şehridir ve her gün onlarca insan cinayetlere kurban gitmektedir. Bunun üzerine Lucifer, işlenen cinayetleri çözmek için Los Angeles polis departmanı ile birlikte çalışmaya başlar. Lucifer, üstün yetenekleri sebebiyle polisler için bulunulmaz bir nimettir. Kötü şeytan artık insanlığa yardım eden bir kişiye dönüşmüştür. Ama, Amenadiel isimli başka bir melek onu tekrar cehenneme döndürmek için elinden geleni yapacaktır.

Lucifer Oyuncuları

Tom Ellis dizide Lucifer Morningstar rolünde yer alıyor.
Lesley-Ann Brandt dizide Maze rolünde yer alıyor.
Lauren German dizide Chloe Dancer rolünde yer alıyor.
Kevin Alejandro dizide Dan rolünde yer alıyor.
Rachael Harris dizide Linda rolünde yer alıyor.
D. B. Woodside dizide Amenadiel rolünde yer alıyor.

Lucifer Dizisinin Fragmanı

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

asli 16 Ağustos 2015

Çok ilginç bir konusu varmış mutlaka izleyeceğim bu diziyi.