iyimi boyle bilgi sitesi

İzlenme Rekorları Kıran En İyi Gerilim ve Korku Dizileri

Tv-Magazin 25 Temmuz 2022
İzlenme Rekorları Kıran En İyi Gerilim ve Korku Dizileri

1-Death Note (IMDb puanı 9.0): IMDb puanında anlaşılacağı üzere tüm zamanların en gerilim dolu popüler dizilerinden biridir. Dizinin ana karakteri Yagami Light, zeki ve derslerinde gayet başarılı bir lise öğrencisidir. Light için bu dünyada en önemli şey adalettir. Bir gün gizemli bir defter bulur. Defteri açtığında ilk olarak kuralları okur. “Bu deftere ismi yazılan kişi ölür.” maddesini görünce bunu inanmaz. Eve geldiğinde televizyondaki haberlerde bir rehin tutma haberi yayınlanır. Şüphelinin ismi ve yüzü televizyonda açıklanır. Yagami Light, defteri denemek için şüphelinin ismini deftere yazar. 40 saniye sonra televizyondan şüphelinin kalp krizi geçirip öldüğünü öğrenince defterin gerçek olduğunu anlar.
2- Stranger Things (IMDb puanı 8.9): Arkadaşları arasında popüler olan ve sevilen bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar. Polis kaybolan çocuğu ararken yllar önce kaybolan başka bir çocuk bulunur.
3-Supernatural (IMDb puanı 8.6): Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, doğaüstü yaratıklarla verdikleri savaşı konu alıyor. Dean ve Sam Winchester kardeşlerin anneleri bilinmeyen bir varlık tarafından yakılarak öldürülmüştür. Kardeşler balarıyla beraber avcılık yaparak yaşarlar. Sam normal bir hayat sürme isteği ile abisi ve babasını bırakıp üniversiteye gider.
4- Hannibal (IMDb puanı 8.6): Bu dizinin adını duymayan kişi pek yoktur. Oldukça gerilimli bir dizidir. Özel ajanımız Will Graham, FBI ile birlikte çalışmaktadır. Yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanı olan Graham, kendisine özgü düşünme tarzı sayesinde seri katillerle ve suçlular ile empati kurabilmektedir.

5- Ozark (IMDb puanı 8.5): Marty Byrde günlük iş hayatında bunalmış bir karakterimizdir. Bu yaşına kadar hiçbir kötü işe karışmayan Marty artık bu sıkıcı hayatına ve azla yetinmeye baş kaldıracaktır. Mali danışman olan Marty kara para aklamaktan bıkacak ve büyük kartellerin kara paralarını çalıp kaçar.
6- The Walking Dead (IMDb puanı 8.5): Yürüyen ölüler son zamanların en gerilimli ve korku ögesi barındıran dizilerinden biri. Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle medeniyetler yok olmuş ve insanlar zombileşmeye başlamıştır. Bu zombiler sadece kafalarından vurularak etkisiz hale getirilebilir.
7- The Originals (IMDb puanı 8.3): Dizi, Klaus Mikaelson ve ailesinin 1919 yılından beri ilk kez New Orleans’a geri dönmesi ile başlar. Bu şehirden ve kindar babalarından kaçmak zorunda kalmışlardı. Geri döndüklerinde işler oldukça değişir.
8- American Horror Story (IMDb puanı 8.2): American Horror Story konusu ile parça parça hikâye anlatan yapımlar arasından sıyrılmayı bir şekilde başardı. Her sezonunda farklı bir korku teması işlerken izleyiciyi boğmadan klasik bir fenomen haline dönüştü.
9- Bates Motel (IMDb puanı 8.2): Konusu itibariyle oldukça ilgi çekici bir dizidir. Hikayesi sinemaseverlere çok da yabancı olmayan bir dizi olan Bates Motel, Alfred Hitchcock’un kült filmi The Psycho’dan esinlenmiştir. Bununla birlikte filmin tekrarı olmayan dizi, ana karakterlerin önceki yaşamlarını ele almış ve bu şekilde ilerlemiştir.
10- Les Revenants (IMDb 8.2 puanı): Oldukça gizemli ve gerilimli bir dizidir. İçinde öğrencileri taşıyan bir gezi otobüsü kaza geçirip uçuruma yuvarlanır. Kazadan kurtulan olmaz ve 38 kişi hayatını kaybeder. Bundan sonrası son derece garip ve karmaşıktır.

Yorumlar

Yazıya 8. yorum yapılmış.

Sanya 25 Eylül 2017

Ben bayilirim korku filmlerine supernatural ,hannibal ve the walking dead cok guzel diziler ve korkutucu :-)

admin 25 Eylül 2017

Sanya size mail adresinizden mesaj yazdık. Bize mail yoluyla ulaşın lütfen.

Gs kızı 26 Eylül 2017

Korku filmleri çok severim yabancılarda tekrar tekrar izlediğim filmler vardır fright night, secuestodos, hush, snister baya güzeldir yerli ise çember şehrin günahları bence hepsi muhteşem filmler

Gs kızı 26 Eylül 2017

Çoğu insandan duyuyorum türkiye film çekmesini bilmiyor diyolar burdan onlara sesleniyorum madem türkiye bilmiyor bir film siz çekinde görelim

Sanya 18 Ekim 2017

Uf yaa admin e mail hesabima giremiyorum moralim cok bozuk ne yazdiginizi cok merak ediyorum :-(

admin 18 Ekim 2017

Yeni bir mail adresi açın, oradan mesaj atarız size.

Sanya 25 Ekim 2017

Mesajınıza mail yoluyla cevap yazdım admin görmüssünüzdür sanırım :)

admin 26 Ekim 2017

24 Ekim tarihli mesajınızı aldık :)