iyimi boyle bilgi sitesi

Gönderdiğim Kargo İptal Edilir Mi?

Güncel Bilgiler 20 Aralık 2022
Gönderdiğim Kargo İptal Edilir Mi?

Kargonuzu göndermek için bir kargo firmasına teslim ettiniz ama bir süre sonra kargonuzu göndermekten vazgeçtiniz. Bu durumda gönderdiğiniz kargonuzu iptal ettirebilir misiniz?

Bu sorunun cevabı Evet. Kargonuzu aynı gün içerisinde teslim ettiğiniz kargo şubesine giderek iptalini gerçekleştirebilir ve kargonuzu geri alabilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz kargo henüz şubeden çıkış yapmadıysa firmanın muhtemelen sizden herhangi bir ücret talebi olmayacaktır. Eğer kargoyu teslim ederken gönderici ödemeli olarak kendiniz ödeyip teslimat gerçekleştirdiyseniz yapmış olduğunuz ödemeyi geri iade alabilirsiniz. Karşı ödemeli olarak gönderdiğiniz kargoyu da göndermekten  vazgeçtiğiniz durumlarda kargo şubeden çıkmadıysa hiçbir ücret ödemeden tekrar geri iade alabilirsiniz.

Kargo yola çıkmadan iptal ettirmek kolay ama eğer kargo yola çıktıysa kargo gönderimini iptal ettirmek daha zor olacaktır.

Yola Çıkan Kargoyu İptal Ettirme

Eğer kargonuzu yola çıktıktan yani teslim ettiğiniz şubeden ayrıldıktan sonra iptal ettirmek isterseniz, kargonuz yola çıkmış olacağından iptal işlemi görevlilerin inisiyatifinde olacaktır. Gönderici şubenize gidip alıcı şubeyi arayarak kargonun teslim edilmemesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Eğer dağıtıma çıkmadan yetişebilirseniz iptal ettirebilirsiniz.

Gönderdiğiniz kargo şubeden çıkıp farklı bir bölgeye ulaştıysa tekrar kargo size döndüğünde belirli bir ücret ödemesi yapmanız gerekecektir. İptal ettiğiniz kargoyu adresinizden gönderdiyseniz tekrar adresinize iade alma hakkınız bulunur.

Gönderdiğiniz kargonun geri gelmesini istiyorsanız bir yöntem daha var. Karşı taraf kargoyu teslim almasın. Kargoyu gönderdiğiniz kişi kargoyu teslim almaz ise 3 gün sonra kargo tekrar geri iade sürecine girer.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.