iyimi boyle bilgi sitesi

Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın 10 Doğal Yolu

Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın 10 Doğal Yolu

Karıncalar evlerinizi istila edebilirler. İster bahçe katında oturun ister apartmanda. Karıncalar sizi bulup evinize taşınırlar. Oldukça kalabalık bir aile olursunuz ama bu aile bir süre sonra sorunlar yaşamaya başlar. Siz bu davetsiz misafirleri evinizden kovmak istersiniz ama gitmezler. Çünkü karıncalar hayatlarını sürdürebilmek için gıda bulmak zorundadır. Özellikle şehirlerde, önceden oturduğumuz yerler karıncalara aitti ama biz gelip onların alanlarına yerleştik.

Karıncaların evinize gelmemesi için açıkta yiyecek – içecek bırakmayın ve lavaboları kuru tutun. Bunun dışında evimize girdikleri yerde de önlem almamız lazım. Onlar mutlaka bir kapı, pencere arasından içeriye doğru girerler.

Evdeki Karıncalardan Kurtulmanın En Etkili 10 Yöntemi

1- Karıncalarla savaşmak için doğru sitedesiniz. Bize güvenin. Bu yazımızı okuyun, bu dertten kurtulun. Kendinize güzel bir Türk kahvesi yapın ve için. Davetsiz misafirlerimiz olan karıncalara da biraz ikram etmek lazım. Karıncalar kahve kokusunu sevmezler. Evinizin çevresine ve giriş noktalarına kullanılmış kahve telvesi serpin.

2- Yüzeylerdeki çatlaklara ve giriş noktalarına salatalık dilimleri koyun. Çünkü karıncalar salatalıktan nefret eder.

3- 1/3 oranında suyla karıştırdığınız sirkeyi karıncaların olduğu bölgelere püskürtebilirsiniz. Sirkenin o keskin  kokusu karıncaların hoşuna gitmez. Mutfak tezgahını, mutfak masasını ve yemekleri hazırladığınız yeri düzenli olarak sirkeli suyla silerseniz hem hijyenik olmasını hem de karıncaların uzak durmasını sağlayabilirsiniz.

4- Karıncaların geldikleri yerlere toz kireç ile bir çizgi çizerseniz evinize giremezler. Çünkü karıncaların akciğerleri yoktur ve tüm vücutlarıyla nefes alırlar. Bu toz maddenin içinden girerlerse nefessiz kalacaklarını bilirler. Bu yöntem en etkili yöntemlerden biridir. Mutlaka işe yarar.

5- Karıncaların geldikleri noktalara tarçın dökerseniz karıncalar o alana girmeyecektir.

6- Boraks kullanabilirsiniz. Boraks, karıncalarla mücadelede etkili bir silahtır. Karıncaların sindirim sistemine ve iskelet yapısına zarar veren boraks karınca kolonilerini temizlemek için kullanılabilir.

7- Karıncalar tebeşir izlerinin üzerinden geçmezler. Karıncaların eve giriş noktalarına engel olmak ya da geçtikleri yolları bloke etmek için tebeşirle çizgiler çizin. Karıncalar sınırları zorlamayı sevmezler. Ortam beslenme ve konaklama için uygun değilse bölgeyi hemen terk ederler.

8- Karıncaları uzaklaştırmak için bebek pudrası da işe yarayacaktır. Karıncaların giriş noktalarına ve geçtikleri noktalara bebek pudrası serpin. Bu yöntem karıncaların evinize girmesine engel olacaktır.

9- 1 ölçü pudra şekeri ile 1 ölçü karbonatı karıştırın ve karıncaları gördüğünüz yerlere koyun. Pudra şekeri karıncaların ilgisini çekecek, karbonatı yediklerinde ise öleceklerdir. Bu yöntem bence çok acımasız ama takdir sizin.

10- Karıncaların evinize girdiği deliklere sarımsak koyarak gelmelerini engelleyebilirsiniz. Kötü kokusu sebebiyle uygulaması zor olabilir. Bu yüzden bu iş için limon suyu da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken giriş noktalarına ve ziyaret ettikleri yerlere hafifçe limon suyu sürmektir.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

gülayy 28 Ağustos 2016

Wooooooooooooooooooowwwwwwwwwwww işşşşşşşşşş

Gul 11 Kasım 2017

cok twk ederim cok yardimci oldunuz