iyimi boyle bilgi sitesi

Enes Batur Kimdir

Enes Batur Kimdir

Enes Batur, 9 Nisan 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babasının tayini nedeni ile ilk önce Erzurum’a daha sonra ise Antalya’ya yerleşmişler. Şuan da halen Antalya’da yaşamaktadır. Herkes onu Enes Batur olarak bilse de, asıl adı soyadı Enes Batur Sungurtekin’dir. Eğitimine, Antalya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi olarak devam etmektedir. Youtube kanalında bilgisayar ve konsol oyunları hakkındaki bilgileri ve komik videoları yayınlıyor. Bu yayınları paylaşarak kısa sürede İnternet fenomeni olmayı başardı. Enes Batur’un, 5,5 milyona yakın takipçisi vardır. Sosyal medyada gençlerin ilgi odağı oldu. Enes Batur tanınmış ve sevilmiş bir Youtuber’dir. Enes Batur’un babası Polis memuru, annesi ise Hemşiredir. 3 kardeş olan Enes Batur’un kendisinden küçük Toyga Berat ve Elis Bera isimlerinde kardeşleri vardır.

Ünlü yakışıklı youtuber, 44. Altın Kelebek Ödülleri yarışmasında en iyi Youtuber ve Instagrammer ödülünü kazandı. 44. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde “En İyi YouTuber” kategorisinde ödül alan Enes Batur’un ödülü, bir videosunda “çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler” bulunduğu gerekçesiyle geri alındı. Kamil Çetin tarafından yönetilen bir filmin oyuncu kadrosunda olan Enes Batur, Başak Karahan, Kaya Giray, Baturay Anar, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy gibi isimlerle bir filmde rol aldı. Enes Batur’un kendi hayatını anlatan Hayal mi Gerçek mi adlı sinema filmi 19 Ocak 2018 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Filmin konusu, Enes Batur’un çocukluğundan bugünlere gelme serüvenini izleyeceğiz. Enes Batur’un sevgilisi kendisi gibi ünlü Youtuber isimlerinden birisi olan Başak Karahan‘da bu filmde yer aldı. Enes Batur ve Başak Karahan bir süredir süren beraberliklerine son verdi ve ayrıldılar.

Enes Batur Hakkında

Adı-Soyadı: Enes Batur Sungurtekin
Doğum tarihi: 9 Nisan 1998
Doğum yeri: Ankara
Kilosu: 65 kg
Boyu: 180 cm
Saç rengi: Kumral
Göz rengi: Kahverengi
Burcu: Koç burcu
Sevdiği renk: Mor
Mesleği: Bilgisayar Mühendisliği/ Youtuber
İlişki durumu: Başak Karahan
Hobileri: Video çekmek, basketbol ve voleybol oynamak, satranç, dama gibi zeka oyunları oynamak.
Enes Batur’un kişisel özelliği: Planlı olması, sevdiği insanlara değer vermesi ve onlara bağlı kalmasıdır.

Yorumlar

Yazıya 5. yorum yapılmış.

Gs kızı melisiniz 30 Aralık 2017

Admin 44 altın kelebek ödülü geri alındı istersen mail atarım sana

Sanya 30 Aralık 2017

Bu sayfaya da kimse yorum yapmamış enes baturu tanımıyorum vidolarını izlemedim ama kesin kız kardesim biliyordur en çok sosyal medyayı ecem kullanıyor sonuçta :)

Alya khandelwal 21 Temmuz 2018

Admin enes batur ve başak karahan ayrıldılar

Pree 16 Ağustos 2018

admin 8,5milyona yakın abonesi var.

EBS fan 1 Nisan 2019

Enesin Kan grubunu bilen var mı?Bide seni seviyorum Enes