iyimi boyle bilgi sitesi

En Az Sigara Kadar Zararlı Gıdalar

En Az Sigara Kadar Zararlı Gıdalar

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), insan sağlığına en az sigara kadar zarar veren 4 gıda türünü açıkladı. Listedeki yiyecekler günlük hayatta bolca tükettiğimiz yiyecekler. Sizler için bu yiyeceklerin listesini sizlerle paylaşıyoruz. Listeye göz atarak günlük hayatınızda bolca tükettiğiniz bu besinleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

En Az Sigara Kadar Zararlı Olan 4 Yiyecek

1- Şekerden uzak durun: Sitemizde birçok yazımızda şekerin zararını paylaşmıştık. Dünya sağlık örgütünün listesinde şekeri görünce, şekerin zararını bir kez daha görmüş olduk. Şekerin vücut için zararlı etkilerini bilmeyen yoktur. Kanser hücrelerinin oluşması ve yenilenmesi üzerinde etkileri olduğu bilinen şekerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Uzmanlara göre şeker ihtiyacınızı pekmez, reçel gibi ürünler ile gidermek çok daha faydalı.

2- Sosis, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri: Hazır olarak marketlerden satın aldığınız sosis, sucuk gibi işlenmiş et gıdalarının ne tür işlemlerden geçtiğini biliyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre her gün işlenmiş et ürünleri tüketmek kanser riskini yüzde 20 oranında arttırıyor. Salam gibi yiyecekleri hayatınızdan uzak tutun.

3- Marketlerden alınan yoğurt: Ev yapımı yoğurt ne kadar faydalıysa, içinde koruyucu bulunan marketlerde satılan endüstri yoğurtları o kadar çok zararlı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre market yoğurdu, zehri vücutta tutuyor ve zehri tutan kaynakları yeniliyor. Bunun için hazır ve işlenmiş yoğurt tüketimi yerine organik yoğurt tüketimi yapmalısınız.

4- Palm yağı: Birçok hazır gıda ürününde bolca bulunan Palm yağının zararları açıklanmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, palm yağını zehir olarak nitelendiriyor. Yapılan araştırmalara göre palm yağı kanserli hücrelerin dağılımını 10 kat arttırıyor. Palm yağı, kanserin vücut içinde çok hızlı bir biçimde büyümesine sebep oluyor.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Abhigya 15 Haziran 2018

Admin sen gerçekden dogru birseyler yazmissin.Annem hep bana bu yiyeçeklerden çok yeme zararlidir der