iyimi boyle bilgi sitesi

Dünyanın En Pahalı Kedi Irkları

Güncel Bilgiler 7 Ocak 2018
Dünyanın En Pahalı Kedi Irkları

Dünyadaki hiç bir canlıya fiyat biçilemez. Doğrusunu söylemek gerekirse kedileri ırklarına göre ayırt etmek de bize göre uygun bir davranış değil. Hayvanlar bizim dostumuz, bir eşyamız değil. Bu yazımızı bilgilendirme için yapıyoruz ama hayvanların fiyatlandırmasına şiddetle karşıyız. Bizce en değerli kediler sokak kedileri ama listeye bir bakalım.

Dünyanın En Pahalı Kedileri

1Ashera: Ashera kedisi genetik bilimi tarafından üretilmiş bir ırktır. Aslında böyle bir ırk yoktu. İnsanlar doğanın genetiğiyle oynamakla yetinmiyor. Hayvanlarında genetiğiyle oynuyor. Afrika serval kedisi ile Asya leopar kedisi karışımı bir kedi olan Ashera, 120 cm boya ve 14 kilo ağırlığına kadar erişebiliyor. Ashera kedisi aynı zamanda dünyanın en pahalı kedisi unvanını da taşıyor. Bu güzel kedilere biçilen fiyat ise 125 bin dolar.

2Bengal kedisi: Tüylerindeki benekler ile küçük bir leopara benzeyen Bengal kedisi, kendine has karakteri ile ünlüdür. Son derece aktif ve son derece zeki kedilerdir. Her zaman çok hareketli olan bu kediler,arkadaş canlısı kedilerdir. Özgüveni oldukça fazla olan kedilerdir. Dünyanın en popüler kedi ırklarından biri olan Bengal kedisi, 50000-60000 doları bulan fiyatıyla listemizin 2. sırasında yer alıyor.

3Savannah Kedisi: Oldukça sevimli bir kedi türü olan Savannah kedisi, benekleriyle ünlüdür. İsmi, Afrika’nın savanlarından gelir. Savannah kedileri,  Serval kedilerinin bir çok özelliğini taşır ama daha uysal bir karaktere sahiptirler. Atletik vücudu ile yüksek yerlere tırmanmayı severler. Son derece akıllı ve çabuk öğrenen kedilerdir. Bu sevimli kedinin fiyatı ise 25000 – 30000 dolar.

4Sphynx kedisi: Dünyanın en ilginç görünümlü kedilerinden biri şüphesiz bu kedidir. Sevimli olduğu kadar sevecen bir kedidir. İnsanlarla mükemmel bir ilişkisi olan Sfenksler, terapi kedileri olarak adlandırılırlar.  Sfenkslerin ilgi seven kediler olması kendi açılarından iyidir çünkü nereye gitseler ilgi hep onların üzerindedir. İnsanların ilgisini çekme konusunda ısrarcıdır ve sizi güldürmek için yapamayacağı şey yoktur. Bu tatlı kedilerin fiyatı da 3000 dolar civarında.

5Peterbald kedisi: Listenin son sırasındaki bu kesi ise Rusya’ya özgü bir kedi ırkı olan Peterbald kedisidir. Bu kedimiz size biraz tüysüz gibi görünse de aslında tüyleri vardır ancak çok kısadır. Bu mavi gözlü kedilerin fiyatı da 3000 dolar civarındadır.

Not: Yazımızın başında söylediğimiz gibi ASLA ama ASLA KEDİ SATIN ALMAYIN. Siz dostlarınızı parayla mı alırsınız? Elbette kimse dostlarını parayla almaz. Eğer sizde bir hayvan dostuysanız, birlikte yaşayacağınız kediyi parayla değil sevgiyle alın. Sokakta sevgiye muhtaç ama sevgi dolu birçok kedi var. Bu sevimli kedileri sahiplenebilirsiniz. Eğer sahiplenmek istemiyorsanız da, sokak kedileri için sokaklara yiyecek ve su bırakabilirsiniz. Onlara yaşam alanları ve barınaklar yapabilirsiniz. Unutmayın bu dünya tüm canlıların yaşam gezegenidir. Sadece insanların değil.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.