iyimi boyle bilgi sitesi

Ceren Yılmaz Kimdir

Ceren Yılmaz Kimdir

6 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da doğmuştur. Üç kız kardeş olup evin en küçük ferdidir. Ablalarından biri Memur diğeri ise İnşaat Mühendisidir. Babası, Ceren Yılmazı  henüz 7 yaşındayken Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatro ve dans bölümüne yazdırmıştır. Liseye kadar her hafta sonları dans ve tiyatro kurslarına devam etmiştir. Liseyi bitirdikten sonra Üniversiteyi kazanarak Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi Sahne Tasarımı Bölümünden mezun olmuştur. İdeali iyi bir oyuncu olmaktı. Bu yüzden de çocukken aldığı eğitimin yeterli olmadığını düşünerek Craft’tan oyunculuk eğitimi almıştır.

Ayrıca dans etmeyi de çok seviyor. Hayatın karmaşasından uzaklaşmak istediği zamanlarda telefonununu kapatarak, dans, resim ve meditasyon yaparak  kendini onlara bırakarak deşarj olmaktadır. Star TV’de yayınlanmış olan sunuculuğunu Cem Yılmazın yapmış olduğu 2012 Miss Turkey yarışmasına katılmıştı fakat derece alamadı. 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Alabora adlı yarışma programına katılmıştır. İlk oyunculuk  deneyimini 2013 yılında ATV de yayınlanan Yağmurdan Kaçarken adlı dizide oynadı.

Ceren Yılmaz Hakkında

Adı soyadı: Ceren yılmaz
Doğum tarihi:6 Haziran 1990
Doğum yeri: Samsun
Kilosu: 52 kg
Boyu: 173 cm
Saç rengi: Kumral
Göz rengi: Mavi
Mesleği: Sahne tasarımı mezunu/ Oyuncu

ceren-yilmaz-kimCeren Yılmaz’ın rol aldığı diziler

2013 yılında ”Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide rol aldı.
2014 yılında ”Filinta” adlı dizide Hatice karakterini canlandırdı.
2017 yılında ”Deli Gönül” adlı dizide Şule karakterini canlandırdı.
2020 yılında ”Zümrüdüanka” adlı dizide Zümrüt Kuloğlu karakterini canlandırmaktadır.

Ceren Yılmaz’ın rol aldığı Sinema filmleri

2019 yılında ”Üç Harfliler: Adak” adlı filmde Arzu karakterini canlandırdı.

Ceren Yılmaz’ın Girdiği Yarışmalar

2012 Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı.
2014 yılında Alabora adlı yarışma programına katıldı.

Ceren Yılmaz’ın Zümrüdüanka Adlı Dizideki Rolü

Pastel Film’in yapımcılığını üstlendiği Zümrüdü Anka dizisinin yönetmenliğini Cemal Şan, senaristliğini ise Can Sinan, kaleme almıştır. Dizi, Kapadokya Bölgesinin Ürgüp ilçesinde çekilmektedir. Ceren Yılmaz, dizide fakir bir ailenin en büyük kızıdır. 3 kız kardeş olan Zümrüt, Demirkan holding de çalışarak ailede tek eve para getiren kişidir. Zümrüt ve Demirkan ailesinin oğlu Serhat ile birbirlerine çok aşıktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.