Neden Örgü Örmeliyiz?

Moda 14 Kasım 2015

Örgü örmeyi günümüz kadınlarının pek önemsemediği ancak örgü örmenin ruhu dinlendirdiği, strese, depresyona iyi geldiği kaçınılmaz bir gerçektir. Modern hayatın getirdiği koşuşturma içerisinde bir çok şeye zaman bulamıyoruz ve bu yüksek tempolu hayat bizi yorarak sinirlilik haline, strese hepsinin birleşmesi sonucunda da ruh halimizin bozularak depresyona girmemize neden oluyor.  İşte bu yoğunluğun arasında günde 15-20 dakika örgü örmek bir çok şeyden uzaklaşmamızı sağlayabilir. Ayrıca kafamızı boşaltarak olumsuz düşüncelerden uzaklaşmamızı sağlamasının yanında bir şeyler üretmek de insanın mutlu olmasını sağlar.

evde-orgu-ormek20-25 yıl geriye dönüp baktığımızda annelerimizin, anneannelerimizin aslında bizlerden çok daha zor hayat şartlarına göğüs gerdiklerini görürüz. Maddi sıkıntılar içerisinde çocuklarına, torunlarına kıyafet örerken aynı zamanda kendilerine terapi uyguladıklarının farkında bile değildiler. New York Times gazetesinin en çok satılanlar arasında yer alan Debbie Macomber’ in yazdığı Mucizeler Dükkanı serisi ile ben de örgü örmeye başladım ve kesinlikle çok faydasını gördüm. Nasıl ki birçok konuda büyüklerimizin sözünü dinliyorsak ve onların tecrübelerinden yararlanıyorsak çok geç olmadan annelerimiz, anneannelerimiz hala hayattayken maddi külfeti olmayan bu terapi yöntemini bizler de öğrenelim.

 

“Peki bunları ördükten sonra ne yapacağız? Artık örgü kıyafetler giyilmiyor ki.” derseniz kendiniz giymeseniz de özellikle bebek kıyafetleri, bebek battaniyeleri örerseniz hem kendi emeğinizle ürettiğiniz değerli bir şeyi yakınlarınıza hediye edebilir hem de kıyafetleri yardım amaçlı toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıran yardımseverlere yardım edebilirsiniz.

Yani kısacası örgü örerek ruhunuzu dinlendirebilir, benim gibi diğer sanat dallarında yeteneksizseniz daha kolay bir şeyler üretebilir, yakınlarınıza hediye edebilir veya ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak sosyal sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Oruç Nedir

Oruç Nedir

11 Haziran 2015
Kaya Yanar kimdir

Kaya Yanar kimdir

16 Nisan 2016
2013 Kore Dizileri

2013 Kore Dizileri

12 Kasım 2015
İlginç gelenekler

İlginç gelenekler

23 Ağustos 2017
Vikas Grover Kimdir

Vikas Grover Kimdir

14 Nisan 2016