Mustafa Mert Koç Kimdir?

Kimdir 18 Şubat 2016

mustafa-mert-koc-kimdirMustafa Mert Koç, sosyal medyada Instagram’a eklediği fotoğraflarla sanal alemde popüler olmuş biridir.  Kıvanç Tatlıtuğ’a benzerliğiyle fenomen olan yakışıklı genç, yaklaşık 35 bin takipçisiyle kızların yeni gözdesi durumuna gelmiştir. Karizmatik fotoğraflarıyla dikkatleri üzerine çeken Mustafa Mert’e ilk sorulan sorular ” oyuncu musunuz yoksa sanatçı mı? ” olmuş.

Mustafa Mert, 1994 yılı Ankara doğumludur. Ankara TOBB Üniversitesinde Siyaset bölümü mezunudur. Türk Telekom’da Basketbol oyuncusuydu. Fakat sakatlandıktan sonra basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Bu dönemde 110 kilo almış, fakat bazı olumsuz tepkilerden etkilenip hırs yapıp 6 ayda 35 kilo vererek hayatı değişmiştir.

Yakışıklı halleriyle sosyal medyada gündeme gelen Mustafa Mert’e Koliba Filmin üstlendiği  ATV’de yayınlanan, başrol oyuncuları Pelin Karahan ve Onur Okur olan ”Yeter”adlı diziden oyunculuk teklifi gelmiştir. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

 

Mustafa-mert-koc-fotografYeter adlı dizide Mustafa Mert’e, Onur Okur’un canlandırdığı üstün zekaya sahip Beyin Cerrahının asistanı Mert rolü verilmiştir. Beyin cerrahına hayranlık duyan ve onu idolü olarak gören asistan Mert olarak dizide karşımıza çıkmaktadır. Bu dizi Mustafa Mert için ilk  deneyimi olmuştur. Ailesinin de desteği ile oyunculuk eğitimi alarak oyunculuk camiasına katılacaktır.

İkinci oyunculuk deneyimi ise yönetmenliğini ve senaristliğini Şafak Sezer’in üstlendiği  Kolpaçino 3. Devre adlı sinema filmi olacaktır.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Melike 21 Nisan 2016

Eh işte.

yalnız adam 29 Kasım 2016

o kadarda yakısıklı degılmıs hem neresı kıvanc tatlıtuğ a benzıyo?? kıvanc tatlıtuğ buna bin basar

İlginizi Çekebilir
Karan Patel Kimdir

Karan Patel Kimdir

3 Ocak 2018
Enes Batur Kimdir

Enes Batur Kimdir

26 Aralık 2017
Divyanka Tripathi Kimdir

Divyanka Tripathi Kimdir

25 Aralık 2017
Seçkin Özdemir Kimdir

Seçkin Özdemir Kimdir

23 Aralık 2017
Eisha Singh Kimdir

Eisha Singh Kimdir

18 Aralık 2017