Mustafa Mert Koç Kimdir?

Kimdir 18 Şubat 2016

mustafa-mert-koc-kimdirMustafa Mert Koç, sosyal medyada Instagram’a eklediği fotoğraflarla sanal alemde popüler olmuş biridir.  Kıvanç Tatlıtuğ’a benzerliğiyle fenomen olan yakışıklı genç, yaklaşık 35 bin takipçisiyle kızların yeni gözdesi durumuna gelmiştir. Karizmatik fotoğraflarıyla dikkatleri üzerine çeken Mustafa Mert’e ilk sorulan sorular ” oyuncu musunuz yoksa sanatçı mı? ” olmuş.

Mustafa Mert, 1994 yılı Ankara doğumludur. Ankara TOBB Üniversitesinde Siyaset bölümü mezunudur. Türk Telekom’da Basketbol oyuncusuydu. Fakat sakatlandıktan sonra basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Bu dönemde 110 kilo almış, fakat bazı olumsuz tepkilerden etkilenip hırs yapıp 6 ayda 35 kilo vererek hayatı değişmiştir.

Yakışıklı halleriyle sosyal medyada gündeme gelen Mustafa Mert’e Koliba Filmin üstlendiği  ATV’de yayınlanan, başrol oyuncuları Pelin Karahan ve Onur Okur olan ”Yeter”adlı diziden oyunculuk teklifi gelmiştir. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

 

Mustafa-mert-koc-fotografYeter adlı dizide Mustafa Mert’e, Onur Okur’un canlandırdığı üstün zekaya sahip Beyin Cerrahının asistanı Mert rolü verilmiştir. Beyin cerrahına hayranlık duyan ve onu idolü olarak gören asistan Mert olarak dizide karşımıza çıkmaktadır. Bu dizi Mustafa Mert için ilk  deneyimi olmuştur. Ailesinin de desteği ile oyunculuk eğitimi alarak oyunculuk camiasına katılacaktır.

İkinci oyunculuk deneyimi ise yönetmenliğini ve senaristliğini Şafak Sezer’in üstlendiği  Kolpaçino 3. Devre adlı sinema filmi olacaktır.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Melike 21 Nisan 2016

Eh işte.

yalnız adam 29 Kasım 2016

o kadarda yakısıklı degılmıs hem neresı kıvanc tatlıtuğ a benzıyo?? kıvanc tatlıtuğ buna bin basar

İlginizi Çekebilir
Sonam Kapoor Kimdir

Sonam Kapoor Kimdir

23 Şubat 2018
Gaurav Chopra Kimdir

Gaurav Chopra Kimdir

21 Şubat 2018
Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman Kimdir

20 Şubat 2018
Madhurima Tuli Kimdir

Madhurima Tuli Kimdir

19 Şubat 2018
Bunlar da var!
Ece Seçkin Kimdir

Ece Seçkin Kimdir

24 Ağustos 2016
Seo Dong Yo Konusu

Seo Dong Yo Konusu

24 Ağustos 2015
Algı Eke kimdir

Algı Eke kimdir

25 Mayıs 2016
WBC Nedir ve Neden Yükselir

WBC Nedir ve Neden Yükselir

27 Ağustos 2017