Ayakkabı Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolları

İlginç Bilgiler 4 Ekim 2017

Özellikle deri ve spor ayakkabılarda zamanla hoş olmayan kötü kokular oluşabilir. Bunları gidermek için evde uygulayabileceğiniz basit ve oldukça etkili yöntemler var. Bu etkili yöntemlerden bazılarını sizlerle paylaşacağız.

1- Karbonat:  Doğal kimyasal bir element olan karbonat, ayakkabılarınızdan kötü kokuları atmaya yarayan en iyi çözümlerden biridir. Ayakkabıda oluşan kötü kokuları gidermek için ayakkabılarınızın içine bir miktar karbonat serpin. Karbonat serptiğiniz ayakkabı bir gece bekledikten sonra ayakkabınızı silkelediğiniz zaman o kokunun gittiğini göreceksiniz.

2- Limon: Ayakkabı kokusundan kurtulmanın en etkili yollarından biri de limondur. Limon, portakal ya da greyfurt kabuklarını çöpe atmayın. Bu kabuklar ayakkabılarınızı içindeki kötü kokuları gidermekte oldukça etkilidir. Tercihen limon ama yoksa portakal ve greyfurt kabukları da olur. Ayakkabı kokusunu gidermek için bu kabukları ayakkabılarınızın içine koyup bir gece bekletmenizdir. Sabah ayakkabınızdan bu kabukları çıkardığınızda, ayakkabının mis gibi koktuğunu ve kötü kokulardan arındığını göreceksiniz. Bu basit ama etkili yöntemi arada bir kullanmakta fayda var.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Gs kızı 4 Ekim 2017

Admin biliyorum biraz fazla şeyler istiyorum ama acaba hint dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor bide türk dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor diye bir bilgi verirmisin hem ilginç hem eğlenceli bir konu olur lütfen lütfen lütfen lütfen yaparsın değil mi cevap ver kesinlikle beklicem lütfen lütfen lütfen